PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
info@amron.pl
opbrazek

AKTUALNOŚCI > WOJCIECH KWAŚNIAK LAUREATEM V NAGRODY "SZKLANE DOMY'2016"


2016-11-26 10:00:00
Wojciech Kwaśniak laureatem V Nagrody "SZKLANE DOMY'2016"

Z satysfakcją informujemy, iż na wniosek Centrum AMRON Laureatem Nagrody Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości” SZKLANE DOMY’2016 zostałZastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak.

Jest to osoba, której w zasadzie nie powinno się przedstawiać, gdyż z racji działania i pełnionych funkcji znamy go wszyscy doskonale. Zatem jedynie dla porządku przypomnijmy, że Pan Wojciech Kwaśniak od października 2011 roku jest Zastępcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Od roku 1989 był związany z Narodowym Bankiem Polskim.

W 1991 r. został zastępcą dyrektora w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego, a po utworzeniu Komisji Nadzoru Bankowego, w 1998 roku, dyrektorem Biura Inspekcji w GINB.

W latach 2000-2007 był Generalnym Inspektorem Nadzoru Bankowego oraz członkiem Komisji Nadzoru Bankowego. Następnie, do 2011 r., był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


Pan Wojciech Kwaśniak otrzymał Nagrodę SZKLANE DOMY’2016 za determinację, konsekwencję oraz skuteczność w zakresie regulowania rynku finansowania nieruchomości.Na szacunek i uznanie zasługuje w szczególności odwaga w myśleniu i działaniu oraz zaangażowanie przy rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych problemów. Niezaprzeczalny jest też wpływ Laureata na rozwój rynku finansowania nieruchomości i rynku nieruchomości.

Rzadkim dobrem jest dla nadzorcy to, że rynek przydziela mu jakąś nagrodę – powiedział Wojciech Kwaśniak odbierając nagrodę. Zarysował również swą wizje sprawowania niełatwej i dość niewdzięcznej funkcji regulatora. – Uważam, że nadzorca powinien pilnować tylko trzech spraw. Po pierwsze – jeżeli już jest, to niech jasno mówi, czego oczekuje. Po drugie – jak już mówi, to niech egzekwuje równo od wszystkich. I po trzecie, to co mówi niech będzie oparte na merytorycznych przesłankach, a nie na czynnikach uznaniowych czy wręcz politycznych.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna jest w relacji z XIII Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych.

zwiazek banków polskich centrum prawa bankowego
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa | e-mail: info@amron.pl
Copyright © AMRON 2015
Powered by Efectoro.pl