PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
info@amron.pl
opbrazek

AKTUALNOŚCI > REKORDOWA SPRZEDAŻ KREDYTÓW W PROGRAMIE „MDM”


2017-01-17 11:00:00
Rekordowa sprzedaż kredytów w Programie „MdM”

2 stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego odblokował 382 mln zł na tegoroczne dopłaty do kredytów udzielanych w ramach Programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Zgodnie z informacjami publikowanymi przez dziennik „Rzeczpospolita”, limit na rok 2017 został już wykorzystany w 91 proc. Gdy przekroczy 95 procent (czyli zgodnie z przewidywaniami w przeciągu najbliższych kilku dni), BGK przestanie przyjmować wnioski o dopłaty do kredytów napływające z banków komercyjnych obsługujących „MdM”.

Jeszcze przed końcem ubiegłego roku banki zachęcały planujących zaciągnąć kredyt, by wcześniej dopełnili wszystkich formalności, a po 1 stycznia tylko ostatecznie zatwierdzili wniosek. To miało dawać gwarancje, że będą pierwsi w kolejce po pomoc finansową przy zakupie mieszkania. I z tego powodu tak szybko topnieje pula środków na tegoroczne dopłaty.

Wciąż jeszcze można składać wnioski, dla których wypłata dofinansowania wkładu własnego nastąpi w roku 2018. Limit środków przewidziany na 2018 r. to 762 mln zł. W bieżącym roku wnioski o dofinansowanie w roku przyszłym przyjmowane będą do dnia, w którym łączna kwota wynikająca z wniosków przekazanych przez banki kredytujące do BGK osiągnie równowartość 50 proc. kwoty limitu środków na rok 2018, tj. 381 mln zł.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, łączna kwota środków zarezerwowanych na wypłaty w roku 2018 na dzień 10 stycznia 2017r. wynosiła 104 522 575,57 zł.

zwiazek banków polskich centrum prawa bankowego
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa | e-mail: info@amron.pl
Copyright © AMRON 2015
Powered by Efectoro.pl