PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
info@amron.pl
opbrazek

AKTUALNOŚCI > MINISTERSTWO PODSUMOWUJE SWOJĄ PRACĘ


2017-11-21 14:00:00
Ministerstwo podsumowuje swoją pracę

Po 2 latach pracy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podsumowało swoje działania. Do najważniejszych przedsięwzięć należy zaliczyć program „Mieszkanie Plus” oraz towarzyszące mu zmiany przepisów. Jak zaznaczał minister Andrzej Adamczyk, aktualnie Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród państw europejskich, jeśli chodzi o liczbę mieszkań przypadających na 1000 osób. Z uwagi na te dane „Mieszkanie Plus” stanowi priorytetowy cel resortu. Jednym z rozwiązań, jakie ma pomóc w realizacji programu, jest powołany w ostatnim czasie Krajowy Zasób Nieruchomości. Dzięki zawieranymi z samorządami i spółkami Skarbu Państwa porozumieniami pozyskiwane są grunty pod zabudowę tanich mieszkań na wynajem. Pierwsze lokale zostaną udostępnione już w 2018 r.

Do ułatwień w procesie inwestycyjno-budowlanym przyczynić się mają przeprowadzone przez ministerstwo nowelizacje, w tym rozporządzenia o warunkach technicznych lokali mieszkalnych. Zawiera ono m.in. wytyczne odnoszące się do minimalnej powierzchni użytkowej, co określono na 25 mkw. Dokument zakłada również zniesienie obowiązku wyposażenia kuchni.

W podsumowaniach ministerstwo uwzględniło także najważniejsze inwestycje drogowe, do których zalicza się projekt Via Carpatia. Trasa biegnąca od Bałtyku aż po Morze Śródziemne i Morze Czarne na terenie Polski ma liczyć ponad 700 km drogi.

Źródło: bgk.pl

zwiazek banków polskich centrum prawa bankowego
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa | e-mail: info@amron.pl
Copyright © AMRON 2015
Powered by Efectoro.pl