PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
info@amron.pl
opbrazek

AKTUALNOŚCI > MIESZKANIE PLUS W GDYNI


2018-11-15 10:21:00
Mieszkanie Plus w Gdyni

Od 26 października do 30 listopada br. można składać wnioski w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Gdyni. Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki. W ramach inwestycji powstały 172 mieszkania w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach oraz 224 miejsca postojowe. Przyszli najemcy mają do wyboru lokale mieszkalne od 1 do 5-pokojowych o powierzchni od niespełna 29 m2 do nieco ponad 107 m2.

Wnioski należy składać za pośrednictwem strony www.mieszkanieplusgdynia.pl. W aplikacji trzeba podać między innymi swoje dane osobowe, rodzaj umowy (czy z dojściem do własności czy też bez) oraz metraż interesującego mieszkania. Po poprawnym zarejestrowaniu wniosku, potencjalny najemca ma 14 dni na dostarczenie odpowiednich dokumentów oraz oświadczeń do jednego z trzech Punktów Informacyjnych programu Mieszkanie Plus.

Aby stać się najemcą lokalu w ramach programu trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Najważniejszym jest tak zwana zdolność czynszowa. Pozostałe kryteria społeczne zostały ustalone uchwałą Rady Miasta Gdyni. Ustalono następujące społeczne kryteria pierwszeństwa:

- dziecko w gospodarstwie domowym – 2 punkty za każde dziecko
- najemca ukończył 65 lat – 2 punkty
- członek gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności – 3 punkty
- członek gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności – 3 punkty
- zamieszkiwanie na terenie Gminy Miasta Gdynia bezpośrednio przed złożeniem wniosku – 10 punktów
- rozliczanie się z podatku dochodowego w Gdyni – 10 punktów.

Ustalając kryteria, poza tymi, które zostały bezwzględnie narzucone przez ustawę chcieliśmy, aby preferencje mieli ci gdynianie, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, bo obecnie pozostają w pewnym sensie niewidoczni dla systemów, czyli zbyt zamożni na lokal z zasobu komunalnego (przekraczają kryterium majątkowe) i zbyt niezamożni na kredyt i kupno mieszkania na wolnym rynku. Dodatkowo wprowadziliśmy ułatwienia dla rodzin, osób starszych i borykających się z poważną niepełnosprawnością” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

„Mieszkanie Plus w Gdyni ma możliwie jak najszerzej odpowiadać na potrzeby mieszkańców miasta, którzy poszukują własnego dachu nad głową. Dlatego oferujemy różne rodzaje umów – długoterminowego najmu i najmu z dojściem do własności. W zależności od sytuacji finansowej najemcy, będzie mógł stać się właścicielem wynajmowanego mieszkania już po 15 lub dopiero po 30 latach od momentu podpisania umowy. Proponujemy także różne standardy wykończenia mieszkań – od deweloperskiego po wykończenie „pod klucz”. Nasza oferta jest szeroka, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że inne są potrzeby seniorów, a inne młodych rodzin z dziećmi” – mówi Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości.

Źródło: BGK Nieruchomości

zwiazek banków polskich centrum prawa bankowego
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa | e-mail: info@amron.pl
Copyright © AMRON 2015
Powered by Efectoro.pl