PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
info@amron.pl
opbrazek

AKTUALNOŚCI > FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM – PLANOWANA OFERTA DLA GDAŃSKA, KRAKOWA I KATOWIC


2015-10-19 13:09:00
Fundusz Mieszkań na Wynajem – planowana oferta dla Gdańska, Krakowa i Katowic

Fundusz Mieszkań na Wynajem, będący rządowym programem społecznego budownictwa czynszowego, stanowi uzupełniającą ofertę na rynku mieszkaniowym, z założenia kierowaną głównie do rodzin z dziećmi i osób młodych, osiągających umiarkowane dochody. Obok rządowego programu mieszkaniowego „Mieszkanie dla Młodych” ma zwiększać dostępność mieszkań dla osób rozpoczynających aktywność zawodową, niejednokrotnie zarabiających zbyt mało, by ubiegać się o kredyt na zakup mieszkania. Tym samym FMnW ma tworzyć dla niego realną alternatywę.

Po pierwszych doświadczeniach z rynkiem mieszkań na wynajem oferowanych w Poznaniu oraz w Piasecznie, Fundusz przygotowuje ofertę
dla Gdańska, Katowic i Krakowa.

Najbliższa realizacji jest inwestycja w Gdańsku. Oddanie Browaru Gdańskiego zaplanowane jest na ostatni kwartał 2015 r., zaś udostępnienie mieszkań najemcom - na pierwszy kwartał 2016 roku. Nowa inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Kilińskiego 1 na terenie nieczynnego browaru, z którego część budynków wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. W budynku przeznaczonym dla klientów Funduszu znajdą się 134 mieszkania o powierzchni od 26 do 96 m2, w tym 16 jednopokojowych, 70 dwupokojowych, 34 trzypokojowe i 14 czteropokojowych, Wszystkie będą wykończone pod klucz, z kuchniami i łazienkami wyposażonymi w meble oraz sprzęt AGD. Zainteresowani będą mieli także możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskiej.

Drugą w kolejności planowanego oddania inwestycją jest inwestycja krakowska. Zgodnie z zapowiedziami BGK, pierwsi najemcy będą mogli zamieszkać w budynku przy ulicy Polonijnej pod koniec pierwszego kwartału 2016 r. W pięciopiętrowym budynku zlokalizowanym w dzielnicy Bieżanów – Prokocim dostępnych będzie 45 jedno- i dwupokojowych mieszkań o niewielkich metrażach (w przedziale 27-46 m2).

Zakończenie budowy i prac wykończeniowych mieszkań lokalizowanych przy ulicy gen. Pułaskiego blisko ścisłego centrum Katowic zapowiadane jest na drugi kwartał 2017 r.
W 9-kondygnacyjnym budynku znajdować się będzie 146 mieszkań o powierzchni od 33 do 85 m2 (nie udostępniono jeszcze informacji o strukturze dostępnych lokali wg liczby pokoi). Do dyspozycji lokatorów dostępna będzie także część garażowa, zaś na parterze do zagospodarowania będą lokale usługowe.

Wg stanu na dzień 15 października br., w ofercie mieszkań na wynajem w Poznaniu nadal dostępne są 44 mieszkania, zaś w ofercie mieszkań w Piasecznie dostępnych jest 47 mieszkań.

We wrześniu br. Fundusz Mieszkań na Wynajem wprowadził ofertę najmu mieszkań dla firm. Lokale przeznaczane mogą być zarówno na cel mieszkaniowy dla pracowników, jak i do prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

BGK jest w trakcie przygotowywania kolejnych mieszkań na wynajem. Zakontraktowano już inwestycje zlokalizowane w Warszawie w dzielnicach Bielany i Żoliborz, we Wrocławiu oraz kolejne w Poznaniu. W lipcu br. zapowiedziano, że do końca 2015r. BGK chce mieć w ramach programu ok. 600 mieszkań, zaś do końca 2018r. planuje ich łączną liczbę na 5 545. W samym tylko 2017r. BGK planuje zakupić 2 797 lokali.


zwiazek banków polskich centrum prawa bankowego
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa | e-mail: info@amron.pl
Copyright © AMRON 2015
Powered by Efectoro.pl