PL | EN
logo amron
allebank.pl linkedin.pl kreska
Kontakt
(+48) 22 463 47 50
opbrazek

AKTUALNOŚCI > PIERWSZY ROK DZIAŁALNOŚCI FUNDUSZU MIESZKAŃ NA WYNAJEM


2015-12-28 09:00:00
Pierwszy rok działalności Funduszu Mieszkań na Wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego mająca na celu zwiększenie podaży mieszkań do wynajęcia w największych miastach Polski. Ma wspierać mobilność zawodową odbiorców, a także stanowić alternatywę dla osób szukających mieszkania, które nie chcą lub nie mogą brać długoletnich kredytów.

W ciągu ostatniego roku Fundusz Mieszkań na Wynajem udostępnił budynki w Poznaniu, Piasecznie i Gdańsku oraz zapowiedział inwestycje w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Łodzi. Fundusz planuje zamknąć bieżący rok liczbą 2400 mieszkań, w tym 380 już oddanych na wynajem, 1071 zakontraktowanych oraz 949 w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej.

Usługa Mieszkań na Wynajem obejmuje wynajem dobrego jakościowo mieszkania, w nowych budynkach, w dobrych lokalizacjach oraz wykończonych „pod klucz”. 380 mieszkań, które w mijającym roku zostały oddane pod wynajem, były mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, wysokim standardzie oraz położone w miejscach dobrze skomunikowanych z centrami miast. Rozkład liczby udostępnionych mieszkań przedstawia się następująco: 124 przy ul. Saperskiej w Poznaniu, 122 przy ul. Grochowskiego w Piasecznie oraz 134 przy ul. Kilińskiego w Gdańsku. Obecnie zapowiedziano 45 mieszkań w Krakowie, 146 w Katowicach, ponad 100 we Wrocławiu oraz 229 w Warszawie. Inwestycja w Krakowie ma być gotowa w I kwartale 2016 roku, a inwestycje w Warszawie i Wrocławiu w I kwartale 2017 roku. Najemcy z Katowic będą musieli poczekać trochę dłużej – do II kwartału 2017 roku. Fundusz jednak nie zwalnia tempa. Obecnie zakontraktowane są inwestycje na warszawskim Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Południa, a także w Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

Oferta mieszkań na wynajem cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W Poznaniu i Piasecznie 80% oferowanych mieszkań znalazło swoich najemców. Powodem takiego zainteresowania jest przede wszystkim szeroki wybór mieszkań - o metrażu od 23 m2 do 96 m2, od mieszkań jednopokojowych do czteropokojowych. Od września br. Fundusz wprowadził także możliwość wynajmu mieszkań dla firm – dla pracowników, a także w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Każde z oferowanych mieszkań ma wysoki standard wykończenia, posiada w pełni wyposażone łazienki oraz kuchnie zaopatrzone w sprzęt AGD. Najemcy mają również możliwość wynajmu miejsc postojowych oraz komórek lokatorskich. Bezpłatnie otrzymują także pakiet wsparcia zapewniający pomoc we wszelkich kłopotliwych i awaryjnych sytuacjach w mieszkaniu.

Cena najmu uzależniona jest od długości trwania umowy – im dłuższy okres wynajmu, tym niższy czynsz. Najemcy mogą podpisać umowę na okres od 6 miesięcy do 4 lat.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu pod adresem www.jakusiebie.pl.

Źródło: www.jakusiebie.pl

zamknij newsletterzwiazek banków polskich centrum prawa bankowego linia
org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org org
Centrum AMRON | ul. Cicha 7 , 00-353 Warszawa | e-mail: info@amron.pl | tel.: (+48) 22 463 47 50
Copyright © AMRON 2015
Powered by Stämpfli Creative